Europska fenološka kampanja

20. ožujka 2017. službeno je započela europska fenološka kampanja čiji je cilj praćenje/fotografiranje stabala diljem Europe i stvaranje animiranog film na temelju fotografija kako bi se vidjele promjene drveća tijekom godišnjih doba i rast tijekom godina.  Ako želite sudjelovati u kampanji trebate imate pametan telefon koji koristi Android operativni sustav i pristup mobilnom internetu

Fotografirati se može  6 različitih vrsta drveća: trešnja, lipa, hrast, bukva, lijeska i breza.

Učenici GLOBE skupine uključili su se u kampanju i fotografiraju brezu u školskom dvorištu. Fotografirati se mora uvijek sa istog mjesta jer aplikacija već nakon više od jedne snimljene fotografije sama stvara animirani film. Fotografirati ćemo dok ne otpadne lišće, a tada ćemo sa vama podijeliti naš animirani film o promjenama na brezi kroz godišnja doba.

Upute za uključivanje u kampanju su na slijedećoj poveznici:

Ako se i vi želite uključiti i imate bilo kakvih pitanja ili trebate pomoć oko rada aplikacije, možete se obratiti nastavnici Ankici Veseljić.

Na sljedećoj poveznici pogledajte film o brezi koju smo fotografirali u našem školskom dvorištu.

objavio: Ankica Veseljić   datum: 23. 3. 2017.

GLOBE program

GLOBE-državna natjecanja

Klikom na sliku ispod možete pogledati rezultate naše škole, Oš Banija na državnim smotrama i natjecanjima od 2003. godine do danas.

GLOBE- tim održao webinar

Učenici Oš Banija Karlovac održali su prvi puta 18.02.2014. g. webinar konferenciju sa znanstvenicima NASA-e.  Konferencija je održana u multimedijskoj učionici. Škola se morala najprije registrirati za učešće. Po primitku potvrde o registraciji,  počeli smo s pripremama uz voditeljicu  Barku  Komadinu. Učenici su pripremali  pitanja koja žele postaviti. Bilo je posebno zadovoljstvo slušati predavanje uz prezentaciju dr. Petersona. Webinaru je prisustvovalo 17 država. Tema su  bili sateliti i kruženje vode u prirodi. Mi smo dobili poziv i upute za uključenje u projekt  SMAP (mjerenja vlage u tlu za kalibriranje satelita). Dobili smo i neke za nas Globovce važne linkove i ppt dr. Petersona. Ponosni smo što nam se pružila takva prilika. Možete pogledati ppt na web stranici naše škole.