EUROPSKI TJEDAN ODRŽIVOG RAZVOJA 2022.

Dana 26. rujna 2022. aktivno smo sudjelovali u Europskom tjednu održivog razvoja koji se uspješno provodi već osmu godinu zaredom.

Europski tjedan održivog razvoja (ETOR) je europska inicijativa za poticanje i stvaranje vidljivih aktivnosti, projekata i događaja koji promiču održivi razvoj i Globalne ciljeve održivog razvoja (GCOR). Tjedan održivog razvoja od 18. rujna do 8. listopada 2022. usredotočuje se na lokalne projekte održivosti te mnogim ljudima diljem Europe donosi svijest o pitanjima održivosti. OŠ Banija uključila se u ovu inicijativu po drugi puta i bila je jedan od 68 sudionika iz cijele Hrvatske. https://esdw.eu/country/croatia/

Učenici su najprije pogledali animirani film i dobili odgovor na pitanje  „Što je to održivi razvoj?“, a s  globalnim ciljevima održivog razvoja upoznali su se putem edukativnog stripa „Naš planet i 17 ciljeva“

Ove godine odlučili smo provesti aktivnosti u svrhu ostvarivanja dva globalna cilja održivog razvoja svijet bez siromaštva i održiva proizvodnja i potrošnja. Pod motom „recikliraj i budi prijatelj“  učenici su izrađivali čaše za olovke od prikupljenog elektroničkog otpada.

Izrađeni uporabni predmeti prodavat će se na školskom Božićnom sajmu u OŠ Banija. Prikupljena novčana sredstva donirat ćemo školskom fondu solidarnosti „Prijatelj prijatelju“ za učenike slabijeg imovinskog stanja.

Izradu uporabnih predmeta nastavit ćemo i dalje tijekom školske godine kako bismo ih izradili što više  i prikupili što više novčanih sredstava za naše prijatelje.

Učiteljice Ankica Veseljić i Dragana Škrtić

objavio: Ankica Veseljić   datum: 30. 9. 2022.

GLOBE program

GLOBE-državna natjecanja

Klikom na sliku ispod možete pogledati rezultate naše škole, Oš Banija na državnim smotrama i natjecanjima od 2003. godine do danas.

GLOBE- tim održao webinar

Učenici Oš Banija Karlovac održali su prvi puta 18.02.2014. g. webinar konferenciju sa znanstvenicima NASA-e.  Konferencija je održana u multimedijskoj učionici. Škola se morala najprije registrirati za učešće. Po primitku potvrde o registraciji,  počeli smo s pripremama uz voditeljicu  Barku  Komadinu. Učenici su pripremali  pitanja koja žele postaviti. Bilo je posebno zadovoljstvo slušati predavanje uz prezentaciju dr. Petersona. Webinaru je prisustvovalo 17 država. Tema su  bili sateliti i kruženje vode u prirodi. Mi smo dobili poziv i upute za uključenje u projekt  SMAP (mjerenja vlage u tlu za kalibriranje satelita). Dobili smo i neke za nas Globovce važne linkove i ppt dr. Petersona. Ponosni smo što nam se pružila takva prilika. Možete pogledati ppt na web stranici naše škole.

« Svibanj 2024 »