Sherlock Holmes, Grimizna istraga

Čitamo detektivske priče. Osvrt na djelo.

Djelo Sherlock Holmes napisao je Arthur Conan Doyle. Prvi put je izdana 1892. godine. Kriminalistička je to priča o slavnom detektivu koji s doktorom Watsonom istražuje misteriozno ubojstvo.

Pisac Arthur Conan Doyle rođen je u Švedskoj 1859. godine, a preminuo u Velikoj Britaniji 1930. godine. Na početku svog života bio je okulist, a knjiga Sherlock Holmes ga je proslavila.

U maglovitom Londonu izgleda nikad kraja misterijima, nakon što u napuštenoj kući otkriju truplo E.J. Drebbera. Otkrivanje misterija policiji baš ne ide od ruke, te im ne preostaje ništa drugo nego iz rukava izvući asa. Jednog i jedinog Sherlocka Holmesa, poznatog i misterioznog, ali uspješnog svjetski poznatog detektiva. No, on nije sam, u rješavanju slučaja pomoći će mu njegova desna ruka, doktor Watson. Iako zaključci S. Holmesa na prvi pogled izgledaju nemogućim i besmislenim, oni se na kraju uvijek svode na njegov način rješavanja slučajeva.

Roman nam se jako  svidio jer ima puno zanimljivih događaja koji radnju čine još privlačnijom i uzbudljivijom.

Ova zagonetka složenija je nego što se itko usudio nadati zato primite ovu knjigu u ruke, smjestite se u svoj kutak i zaronite u svijet krimića!

Lana Lončarić

objavio: Danijela Kikić Dakić   datum: 3. 2. 2023.

« Svibanj 2024 »