Naši uspjesi

Natjecanja su dio školskog kurikuluma. Ove školske godine naši učenici sudjelovali su na natjecanjima iz 17 predmeta i područja u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje. Donosimo pregled uspjeha naših natjecatelja.

Većina natjecanja ima tri razine, to su školska, županijska i državna razina natjecanja. Kod pojedinih natjecanja odnosno smotri, razine natjecanja nešto se razlikuju.

Na školskoj razini učenici su se natjecali iz Hrvatskog jezika, Engleskog jezika, Njemačkog jezika, Matematike, Fizike, Kemije, Biologije, Povijesti, Geografije, Natjecanja mladih tehničara, Vjeronaučne olimpijade, Informatike, Nogometa. Dalje, na županijskoj razini natjecanja predstavljali su nas sljedeći učenici i mentori:

• Hrvatski jezik – Ema Čurilović, 7.c – mentorica Martina Zoraja
  • Engleski jezik – Lucija Dropulić, 7.a, Neva Protulipac, 7.c – mentorica Jelica Samardžija
  • Fizika – Anika Alić, 8.b, Ivor Trupka, 8.b – mentorica Ana Graša; škola je bila domaćin županijske razine natjecanja iz Fizike
  • Kemija – Anđela Bublić, 7.c, Filip Capan, 7.c, Marko Fičko, 7.b, Tara Marković, 7.b, Ema Vraneša, 7.c, Anika Alić, 8.b, Ivor Trupka, 8.b – mentorica Ankica Veseljić
  • Biologija – Marko Fičko, 7.b – mentorica Livija Ceranić
  • Povijest – Robert Mandić, 8.c – mentorica Marija Crnjac Jović
  • Natjecanje mladih tehničara – Tara Belančić, 5.b (maketarstvo i modelarstvo), Teo Bijelić, 6.b (graditeljstvo), Karlo Klarić, 7.a (obrada materijala) – mentorica Ankica Veseljić
  • Informatika – Andro Žugečić, 8.a – mentorica Dragana Škrtić
  • Nogomet – Adrijan Orak, 8.c, Leo Maršić, 8.c, Gabrijel Čorak, 8.b, Filip Krznar 8.a, Jospip Benić, 8.a, Maro Relić, 8.a, Matija Kruljac, 8.a, Luka Turković, 7.b - mentor Zoran Gledić

Prvih pet mjesta na županijskom natjecanju zauzeli su učenici:

• Ivor Trupka, 8.b – 3. mjesto – Kemija
  • Andro Žugečić, 8.a – 3. mjesto – Informatika
  • Robert Mandić, 8.c – 4. mjesto – Povijest
  • Tara Belančić, 5.b – 4. mjesto – Natjecanje mladih tehničara (maketarstvo i modelarstvo)
  • Marko Fičko, 7.b – 5. mjesto – Kemija

Nadalje, slijede sudjelovanja i ekipni uspjesi na smotrama LiDraNo, Natjecanju mladeži Hrvatskog Crvenog križa, Smotri i natjecanju hrvatskih GLOBE škola i Smotri učeničkih zadruga.

Smotra LiDraNo ima školsku, gradsku, županijsku i državnu razinu. Na gradskoj razini predstavljali su nas:

• Niko Žugečić, 6.a – kategorija povijesni govor – mentorica Martina Zoraja
  • Digitalni školski list Krijesnica – mentorica Ivana Kovačević Opačić
  • Matej Benković, Magdalena Bičak, Lorena Blauhorn, Matea Krznar, Mija Gagula, Valerija Skukan, Ivan Teufel, 2., 3. i 4. r. PŠ Hrnetić – lutkarska predstava i radioigra Tko šiša miša? – mentorica Danijela Jurac.

Na županijskoj razini bio je digitalni list Krijesnica i naši Hrnetićanci čiji su igrokaz kao i radioigra predloženi za državnu smotru.

Natjecanje mladeži Hrvatskog Crvenog križa ima gradsku, međužupanijsku i državnu razinu. Ekipa u sastavu Anika Alić, 8.b, Veronika Bičak, 8.b, Josipa Jukić, 8.c, Anja Kostanjšek, 8.c, Ana Krznarić, 8.b i Lucija Luić, 8.b sa svojom mentoricom Dijanom Vratarić zauzela je 1. mjesto u svojoj kategoriji na gradskoj razini natjecanja te 3. mjesto na međužupanijskoj razini. Naša je škola bila domaćin i gradske i međužupanijske razine natjecanja kada smo ugostili oko 150 natjecatelja, mentora i volontera Crvenog križa.

Smotra i natjecanje hrvatskih GLOBE škola ima međužupanijsku i državnu razinu. Ekipa u sastavu Marko Fičko, 7.b Vita Grubešić, 7.b i Tara Marković, 7.b sa svojom mentoricom Ankicom Veseljić zauzela je 1. mjesto na međužupanijskoj razini i kao takvi će nas predstavljati na državnoj razini. Marljivo se pripremaju, a mi im želimo puno uspjeha u orijentacijskom natjecanju i predstavljanju istraživačkog projekta.

Smotra učeničkih zadruga ima županijsku i državnu razinu. Voditeljica Učeničke zadruge Krijesnica Snježana Puškarić, prijavila je skupinu Vrijedne ruke koju vodi Ana Vidović te učenice Nikol Čujko, 4.c i Katju Novak, 4.c da nas predstave na županijskoj razini. I njima želimo puno uspjeha.

Naši su učenici sudjelovali i u ostalim natjecanjima koja nisu u organizaciji AZOO kao što su Croatian Makers Liga, Dabar, Atom liga, Djevojčice u STEM-u, Prometna učilica, Klokan bez granica, Čitanjem do zvijezda, Koliko poznaješ Hrvatski sabor. Ova su natjecanja u posljednje vrijeme bliža učenicima, u nekima nema selekcije i eliminacije, učenici se natječu u paru ili manjim grupama, natjecanja se održavaju online, zabavna su.

U svakom slučaju, treba pohvaliti sudjelovanje i uspjeh SVIH naših učenika i mentora. Čestitke svima, nastavite tako i ustrajte u svojem radu!

objavio: Antonija Mastelić Milanović   datum: 2. 5. 2023.

« Svibanj 2024 »