Obavijest o početku razredne nastave od 11. svibnja 2020. g.

Do četvrtka, 7. svibnja 2020. godine do 12:00 sati Osnovna škola Banija zaprimila je 9 Izjava roditelja/skrbnika za uključivanje učenika u nastavu od 11. svibnja 2020. godine.

U prvom razredu će biti 5 učenika u matičnoj školi te 4 učenika prvog razreda u područnoj školi.

Broj učenika Broj učitelja

Broj učenika u produženom boravku s jednom učiteljicom

Osnovna škola Banija 5 2 4
Područna škola Hrnetić 4 1 -
Područna škola Donje Mekušje 0 0 -

U postavljene grupe učenika koje će krenuti na nastavu 11. svibnja ne mogu se naknadno uključivati drugi učenici.

U drugom, trećem i četvrtom razredu neće biti niti jedan učenik u matičnoj niti u područnim školama.

Nastava za sve učenike počinje u 8:00 sati.

Učitelji će osigurati prihvat učenika i dočekati ih na glavnom ulazu u školu te ih odvesti do učionice.

Učenici trebaju donijeti papuče koje će nositi tijekom boravka u školi koje će i ostavljati u školi.

Roditelji ne ulaze u prostore škole i ne okupljaju se na ulazu u školu.

Na početku nastave učitelji će održati edukaciju za učenike na jednostavan i prikladan način.

Nastava Tjelesne i zdravstvene kulture ne preporuča se u zatvorenom prostoru već će biti održavana vani kada god je to moguće s tim da treba paziti na intenzitet aktivnosti. Nastava će se izvoditi u smanjenom opsegu, po mogućnosti višekratno vježbe razgibavanja u trajanju od 5 minuta.

Učitelji će s djecom provoditi što je više moguće vremena na otvorenom – prijedlog za predmete Priroda i društvo, Likovna i Glazbena kultura, ali i ostale predmete ako je to moguće. Isto vrijedi i za produženi boravak.

Male odmore učenici provode u svojoj učionici ili školskom dvorištu/igralištu. U vrijeme velikog odmora kuharice će dostaviti obroke i ostaviti ih ispred učionice, a učitelji će ih unijeti u razred. Učenici ne dijele pribor za jelo s drugim učenicima kao i inače.

Učitelji će posebno paziti da učenici ne koriste toalet u isto vrijeme.

Dok učenici borave u razredu izbjegava se ulazak ostalih osoba u učionicu (zbog čišćenja, popravka ili donošenja hrane). Prolazak kroz zajedničke prostorije (hodnik škole) treba izbjegavati i svesti na minimum.

Učenici donose svoj školski pribor i ne dijele ga s drugim učenicima. Svoju školsku torbu s knjigama i priborom ostavljaju u školi. Učenici sjede svatko u svojoj školskoj klupi.

U svakom razredu nalazi se dezinficijens, a učenicima se preporuča pojačano pranje ruku sapunom i vodom. Učitelji upućuju učenike kada i kako se koristi dezinficijens.

Nakon pranja ruku koriste se papirnati ručnici i odlažu u koš.  Djecu treba poticati da ne dodiruju usta, nos, oči i lice.  Prilikom kašljanja i kihanja treba prekriti usta i nos laktom ili papirnatom maramicom.

Nakon produženog boravka roditelji dolaze po učenike i čekaju ih ispred škole.

Svi djelatnici škole upoznati su s mjerama i Provedbenim planom otvaranja škole. Škola je vrlo prostrana i nećemo imati problema u provođenju svih uputa HZJZ i MZO. Radujemo se što će naši učenici, makar i vrlo mali broj njih, ući kroz vrata škole i vratiti joj život.

Antonija Mastelić Milanović

objavio: Antonija Mastelić Milanović   datum: 8. 5. 2020.