Himna OŠ Banije

Tijekom mjeseca listopada i studenoga u našoj školi održan je natječaj za izbor riječi školske himne. Tijekom tog razdoblja pristiglo je mnoštvo radova naših učenika, a učenicima odabranih radova uručene su  nagrade na Vijeću učenika.

Radove je pregledalo i procijenilo Povjerenstvo u sastavu knjižničarke Darinke Vučković te nastavnica hrvatskog jezika: Marijane Žunac Ribičić, Ivane Kovačević Opačić i Vlatke Latković.

Nakon pomnog razmatranja Povjerenstvo je jednoglasno donijelo odluku za riječi himne, učenice 4.c razreda, Marije Ištvanić koja je ujedno i pobjednička himna. Mariji je ravnatelj na Vijeću učenika, održanog 18.12.2014., uručio vrijednu nagradu - Enciklopediju koja će sigurno Mariji koristiti tijekom njenog školovanja.

Osim 1. mjesta, a s obzirom na veći broj kvalitetnih radova, odabrane su riječi himne za 2., 3., 4. i 5. mjesto, kojima je također na Vijeću učenika uručena nagrada za trud i sudjelovanje. Trud i mentorstvo razrednika bilo je izuzetno važno u vođenju svih učenika koji su sudjelovali u ovom „natječaju“ , a posebno mentorstvo onih razrednika čiji su učenici osvojili nagrade. Stoga smo vrlo ponosno i njima ukazali znak pažnje u obliku manjih nagrada.

1. mjesto   MARIJA IŠTVANIĆ – 3. c / nastavnica Ivona Bosiljevac

2. mjesto   MARTINA KOS       - 7.b /  razrednica Kata Vladić

LANA MARČINKO

PAULA GOLUBIĆ

FLORA POGLEŠ

3.mjesto   LAURA MARKOVIĆ – 5.b / razrednica Ana Graša

1. mjesto - MARIJA IŠTVANIĆ

Zahvaljujemo svim učenicima i njihovim nastavnicima kao i Povjerenstvu na uloženom trudu i nastojanju da i na ovakav način pridonesu poboljšanju kvalitete življenja i rada u našoj školi.

Sljedeći korak u ostvarenju ove ideje je da uz pomoć naših učenika  i nastavnice glazbene kulture uglazbimo pobjedničke riječi.

Izuzetno se radujemo ostvarenju ove priče.

Dijana Grginčić, soc.ped.

objavio: Dijana Grginčić   datum: 26. 1. 2015.