Svjetski i Europski tjedan novca

U sklopu projekta Financijska pismenost osnovnoškolaca obilježili smo Svjetski i Europski tjedan novca.

Ovogodišnji slogan Svjetskog tjedna novca glasi Zaštiti svoj novac, osiguraj svoju budućnost, dok se Europski tjedan novca obilježava pod sloganom Desetljeće jačanja europskog financijskog obrazovanja: Što dalje? koji se  obilježavaju od 18. do 24. ožujka.

Mnogobrojnim aktivnostima podiže se svijest o važnosti financijske pismenosti te učenju o boljem upravljanju svojim financijama za sigurniju budućnost. Cilj je potaknuti građane, a osobito mlade, na aktivno promišljanje o upravljanju svojim financijama kroz različite aktivnosti, kao što su radionice, seminari, konferencije, webinari, edukativne igre i dijeljenje iskustava.

Učenici 6.a i 6.b razreda sudjelovali su na predavanju Bankarsko poslovanje i upravljanje osobnim financijama koje su održale gošće iz Hrvatske poštanske banke.  Učenici su aktivno sudjelovali i postavljali pitanja te su naučili što je kredit, kamata, štednja, vrste kartica, online bankarstvo, ali i koje sve financijske podatke smijemo i ne smijemo davati. Zanimalo ih je i koju je školu potrebno završiti kako bi radili kao bankari. Pozitivno je da većina učenika štedi, a neki imaju i kartice te se služe njima. Sve to učimo kroz financijsku pismenost i pojmove poput štednje, kredita, ulaganja, osiguranja te planiranja kako najbolje iskoristiti vlastito vrijeme i novac.

objavio: Darinka Vučković   datum: 18. 3. 2024.