Županijsko natjecanje „Čitanjem do zvijezda 2024.“ u OŠ Banija

Dana 29. veljače 2024. Osnovna škola Banija bila je domaćin županijske razine natjecanja u sklopu nacionalnog projekta „Čitanjem do zvijezda – Čitam, mislim, razgovaram…“.

Županijsko natjecanje "Čitanjem do zvijezda - Čitam, mislim, razgovaram..." održano je 29. veljače 2024. u Osnovnoj školi Banija koja je okupila 7 osnovnih i 2 srednje škole Karlovačke županije. Početak natjecanja obilježio je kratki dramski program koji je predvodila učenica Katja Novak u kojemu su sudjelovali učenici OŠ Banija svojim kazivanjem poezije te monodramom, Leon Dakić i Niko Žugečić.

Natjecatelji su se uputili u učionice gdje su pisali kviz znanja, a potom i predstavili svoje kreativne uratke ispred Povjerenstva. Kviz znanja pisalo je 27 učenika osnovnih i srednjih škola. Učenici su se natjecali u tročlanim skupinama i tako predstavljali svoje škole. Kreativne uratke predstavilo je petero učenika, četiri učenice osnovnih škola te jedna učenica srednje škole.

Dok je ispitno Povjerenstvo marljivo ispravljalo testove, učenici su se kratko osvježili te su se zajedno s mentorima okupili na književnom susretu na kojemu ih je dočekala poznata karlovačka spisateljica Bojana Meandžija, ujedno i autorica djela „Trči! Ne čekaj me...“ koje su učenici osnovnih škola čitali u natjecateljskom dijelu.

Učenica 5. b razreda OŠ Banija, Sara Žgela, svojim je kreativnim uratkom upućena na predstavljanje škole na nacionalnoj razini natjecanja. Želimo joj puno uspjeha!

Učenicima su na kraju natjecanja podijeljene pohvalnice, a najboljima i diplome te darovi naših sponzora.

Za dobru i uspješnu organizaciju zaslužne su članice Županijskog povjerenstva: Darinka Vučković, Martina Zoraja, Judita Kralj te Danijela Kikić Dakić, koordinatorica projekta za Karlovačku županiju.

Čestitke svim čitateljicama i čitateljima na uspjehu!

objavio: Danijela Kikić Dakić   datum: 4. 3. 2024.