Trećaši sudjelovali u radionicama na 50. ZILIK-u

Učenici 3.a i 3.b sa svojim učiteljicama Snježanom Puškarić i Irenom Gažan prošli tjedan sudjelovali su u likovnim radionicama na jubilarnom 50. ZILIK-u.

Učenici 3.a razreda bili su na radionici "Šareni topli džemper" koju je vodila Lucija Marin. Na radionici su učenici koristili akvarel papire na kojima su prvo istraživali plohu, nanoseći boju. Zatim su međusobno zamijenili svoje papire i na tuđem papiru istražili različite vrste linija. Za svaku vrstu linija zamijenili su papire sa drugim učenikom. Kada su isprobali sve vrste linija (različitih boja) izrezivali su papire na trakice i druge oblike te ih sve zatim pomiješali na stolu. Na kraju je svaki učenik odabrao različite uzorke izrezanih papira i od njih na praznom papiru kreirao vlastiti šareni topli džemper tehnikom kolaža.

Učenici 3.b razreda bili su na radionici “Dizajniraj vlastiti EkoPametniTelefon i EkoMobitel“ koju je vodio Ivan Midžić uz pomoć Hane Lukas Midžić. Na radionici su na drvenim pločicama u obliku pametnih telefona učenici oblikovali vlastiti dizajn pametnog telefona ili mobitela. Učenici su oslikavali i crtali podloge i na njima ikonice, te lijepili komadiće drveta za tipke.  Na kraju su prezentirali svoje radove i objašnjavali koje funkcije i aplikacije imaju njihovi ekomobiteli te demonstrirali razgovore svojim ekomobitelima.

Sudjelovati na ZILIK-u iznimno je zadovoljstvo, upoznati nove tehnike, umjetnike, družiti se i stvarati.

objavio: Antonija Mastelić Milanović   datum: 29. 1. 2024.