Četvrta generacija Preventivnog programa grada Karlovca

U petak, 11.12.2015. održana je svečana podjela diploma za polaznike četvrte generacije Preventivnog programa grada Karlovca.

U Osnovnoj školi Braća Seljan ponovno su se okupile sve generacije polaznika edukacije u okviru Preventivnog programa grada Karlovca. Vidjeti ponovno sve na okupu zadovoljstvo je onih koji su i započeli s preventivnim programom imajući u početku samo želju koja je nakon 10 godina dosegla svoju snagu.

Nakon pozdravnih riječi ravnatelja škole  polaznici su mogli čuti kolika je važnost ovakvog Programa za grad Karlovac od pročelnice Navijalić.

Edukaciju je do sada prošlo 130 učitelja i stručnih suradnika.

prof. Jasenka Pregrad, jedna od edukatorica  izložila je rezultate evaluacije 4. generacije polaznika ali i kroz to pokazala vrijednost ovog Programa.

Na kojim ste seminarima stekli najviše vještina?

(1)Komunikacija, (2)Odgovornost,(3) Gubitak i tugovanje, (4)Agresija

" Naučila sam koliko je važno "reći sebe" i to se počelo odražavati na veću kvalitetu moga rada u nastavi i suradnji s kolegama"

"Čuti problem s kojim mi dolazi sugovornik, iznaći zajednički cilj"

Koja znanja i vještine su najprimjenjivije u poslu?

Komunikacija

Što koristite u poslu?

"Trudim se koristiti sve naučeno i na poslu i privatno"

Je li Vam edukacija pomogla da bolje radite svoj posao?

100% DA

"Lakše i sigurnije zastupam sebe i razgovaram"

"Osjećam se obogaćeno alatima za sadašnje i buduće situacije što mi daje mir i sugurnost u sebe"

"Sigurnija sam, zadovoljnija, kompetentnija"

"U kontaktu s učenicima lakše ulazim u njihove cipele"

Mislite li da bi bilo dobro da edukaciju pohađa još jedna generacija?

100% DA

• Preventivni tim naše škole "sa zadatkom"

Iznijeli smo svoje ideje kako poboljšati / olakšati provedbu Preventivnog programa i donjeli neke čvrste odluke

U četvrtoj generaciji polaznika diplomu su dobile i naše učiteljice: Diana Sila, Iva Šajatović i Ana Vidović

"Lijepo je vidjeti toliko ljudi koji su prošli edukacije, da naše škole imaju stručno educirane timove koji mogu širiti ideju znanja, vještina, kompetencije, svega onoga što je potrebno našim roditeljima i učenicima i kolegama učiteljima kako bi se mogli nositi sa svim izazovima današnjeg vremena i kako bi mogli graditi kvalitetne odnose s našom djecom"  riječi su Andreje Navijalić, pročelnice za društvene djelatnosti Grada Karlovca.

Ispred polaznica edukacije zahvalila je Jasmina Starešinić iz OŠ Grabrik, a osim zahvale profesoricama koje su vodile edukacije, ali i ravnateljima škola te gradskom vodstvu koje je iniciralo provođenje Preventivnog programa. Riječi zahvale, ali i podrške uputio je i gradonačelnik Damir Jelić.

Kod dodjele diploma djelila se i brošura koja je posebno pripremljena kako bi se pružila podrška svim uključenim školama i njihovim preventivnim timovima.

Biti dobar to je fora! - moto je preventivnog tima naše škole

objavio: Dijana Grginčić   datum: 16. 12. 2015.