DJEČJI TJEDAN 2015.

Dječji tjedan je tradicionalna godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci. Svojim programskim sadržajima i akcijama Dječji tjedan svake godine obuhvaća mnoštvo djece i odraslih. Pogledajte radionice koje smo održali u školi!

Uvijek se održava u prvom punom tjednu listopada i traje sedam dana, zato ove godine počinje u ponedjeljak, 5. listopada 2015. i završava u nedjelju, 11. listopada 2015.

U školi će biti organizirano više radionica i raznih drugih aktivnosti u okviru razrednih odjela, a Društvo naša djeca Karlovac u suradnji sa više ustanova sa područja Grada organizira raznolik sadržaj. U neke aktivnosti naši učenici će biti uključeni putem škole.

Evo još nekih aktivnosti gdje učenici mogu sudjelovati i sa svojim roditeljima.

5.10.2015. Javni skup školske i vrtićke djece i članova DND Karlovac – simbolično obilježavanje početka Dječjeg tjedna zajedničkim pjevanjem: u ponedjeljak, točno u podne, na trgu ispred Zorin doma.

Predstave koje možete pogledati u GK Zorin dom za vrijeme Dječjeg tjedna:

10. 10. u 11 h  ( subota )- animirani obiteljski film „ŽABAC REGI“ (sinhronizirano)

11. 10. u 11 h  ( nedjelja ) – Igra – nova predstava Dramskog studija Zorin dom

Aktivnosti koje organizira Gradska knjižnica Ivan Goran Kovačić

Odjel za djecu i mladež

od 7.10. - izložba dječjih radova s istoimene radionice "Košarica od jeseni"

9. 10. u 18:00 sati - slušaonica i radionica "Pada list po list", Literarno-likovni program " Čitamo bajke i priče (iz Bajkomata) "

7. 10. u 18:00 sati - radionica "Zlatna jesen", Edukativno-likovni program "Crtom i bojom do slike"

9. 10. u 18:00 sati - Klub mladih čitatelja " Knjiški moljci "

Aktivnosti koje organizira Gradski muzej Karlovac

8.10. u 10.30 u prostoru Gradskog muzeja Karlovac – likovno domoljubna radionica Volim hrvatsku zastavu pod vodstvom istaknute likovne pedagoginje Dijane Nazor. Radionica i posjet Muzeju su besplatni.

POSJET GRADONAČELNIKU

Jedna od aktivnosti u Dječjem tjednu bila je i posjet gradonačelniku u organizaciji Društva naša djeca Karlovac i Grada Karlovca.

Moto Dječjeg tjedna je '' Ljubav djeci prije svega ''.

U srijedu, 7. listopada u posjet su otišla i četiri naša učenika noseći dobre želje i poruke naših učenika. To su bili: Marija Ištvanić, 5.r., Mihaela Tek, 6.r., Nensi Peretić, 7.r. i Domagoj Marić, 8 r. Kako je gradonačelnik bio spriječen, velikoj vijećnici prepunoj djece od pet do petnaest godina srdačno se obratila zamjenica gradonačelnika gđa. Marina Kolaković. Nakon pjesme '' Djeca nose svjetove na dlanu '' učenici iz svake škole ili vrtića pročitali su poneku poruku. Tako je na stranici Grada objavljena, između tri poruke i poruka iz naše škole '' Svome Gradu želim da bude ispunjen smijehom i vikom djece, da raste u ljubavi ! ''.

Susret je završio postavljanjem vrlo interesantnih pitanja o svim područjima života koji se tiču djece ( uređenje škola, igrališta, organizacije slobodnog vremena i sl. ).

RADIONICE KOJE SMO ODRŽALI U NAŠOJ ŠKOLI:

Naziv radionice: PAPIRNATI BRODOVI / 4.b

Voditeljica: Mirjana Ogorec

Učenici su interpretirali poticajni tekst autora Tagore: Papirnati brodovi, a potom su stvarali poruke od nepoznatog prijatelja te osobnu poruku nepozanatom prijatelju. Poruke su slali sa obale Kupe.

Naziv radionice: PRIJATELJ ZA PET/ 8.b

Voditeljica: Ankica Veseljić

Učenici ( najbolji prijatelji ) razgovarali su o svom prijateljstvu, što cijene kod svog prijatelja ili prijateljice, kako se trude održati to prijateljstvo ali i kako ga zadržati i u odrasloj dobi. Nakon razgovora napisali su poruke jedni drugima.

Naziv radionice: HRVATSKA HIMNA OČIMA DJECE/ 5.c

Voditeljice: Marija Crnjac, Snježana Miroslavić

Učenici su se na radionici pobliže upoznali sa hrvatskom himnom i njenim autorom. Naučili su je izražajno čitati, a za kraj su napravili ilustracije o tome kako su himnu doživjeti. Ova radionica je bila dobar uvod u Dan neovisnosti koji se održava 08.10.2015.

Naziv radionice: ZASTAVA NAŠEG NARODA

Voditeljica: Petra Juraić Pavlačić

Učenici su se upoznali sa zastavama različitih zemalja koje su potom opisivali. Nakon toga su pogledali zastavu naše zemlje i razgovarali o važnosti zastave za pojedini narod. Razgovarajući o važnosti zastave naslikali su temperom svoju zastavu ( svatko za sebe) ali na način da u nju uklope jedan element s hrvatske zastave.

objavio: Dijana Grginčić   datum: 2. 10. 2015.