ŠKOLA U PRIRODI – SELCE

Od 08.09 do 12.09.2015. , učenici 4.a i 4.b razreda naše škole, uz učenike PŠ Hrnetić i PŠ Donje Mekušje su u pratnji učiteljica Mirjane Ogorec, Andreje Jurajevčić , Dijane Vratarić i socijalne pedagoginje Dijane Grginčić boravili u Hostelu Karlovac u Selcu.

Cilj Škole u prirodi je bio da učenici prodube već stečeno znanje iz trećeg razreda te ga primjene u okolini. Tijekom boravka u Selcu učenici su posjetili:

a ) Tribulj- u kojem su oblišli hidroelektranu

b ) Grižane – gdje su uz doček vodiča posjetili spomen ploču Juraja Julija Klovića

c ) otok Krk – panoramskim izletom brodom upoznali su malo mjesto Šilo i vidjeli unutrašnjost spilje Biserujke

d ) Crikvenicu – kao turistički grad i posjet aquariumu u kojem se nalaze rijetke vrste riba iz tropskih krajeva.

Učenici su sudjelovali u mnogobrojnim aktivnostima, kako u sportskim tako i u kreativnim. Natjecanjem s drugim školama u graničaru i nogometu postigli su zavidne rezultate i tako osvojili drugo mjesto. Od kreativnih aktivnosti učenici su sudjelovali u likovnoj radionici „ U potrazi za malim Michelangelom „ i u „ Izboru za najluđu frizuru“. Tijekom našeg boravka organizirane su i večernje aktivnosti kao disco večer i pidžama party. Osim sudjelovanja u navedenim aktivnostima učenici su svakodnevno uz pomoć svojih učiteljica obrađivali nastavne sadržaje iz hrvatskog jezika, prirode i društva, matematike, likovne kulture te tjelesne i zdravstvene kulture. Kroz navedene predmete bolje su upoznali primorske krajeve naše domovine : izgled primorskog kraja, podneblje u primorskom zavičaju te njegovo gospodarstvo.

Na kraju se zahvaljujemo voditelju Hostela gospodinu Karliću, gospođi Danieli Lakotić te našim animatorima Arijani Rubičić i Branimiru Matejčiću koji su uz sve učenicima priredili i večer iznenađenja u kojoj nas je zabavljao klaun Neno.

Dijana Vratarić , učiteljica

objavio: IVONA BOSILJEVAC   datum: 19. 9. 2015.