Terenska nastava petih razreda na području Rijeke i Opatije

Učenici petih razreda posjetili su 3. lipnja Rijeku (Trsat - Villa Ružić - Islamski centar) i Opatiju u pratnji razrednica Antonije Mastelić Milanović, Ane Graša, učiteljice povijesti i geografije Đurđice Grgić i asistentice Mije Krklec.

Učenici petih razreda posjetili su 3. lipnja Rijeku i Opatiju u pratnji svoji razrednica A. Mastelić Milanović i A. Graša, učiteljice povijesti i geografije Đ. Grgić te asistentice Mije Krklec.

Na Trsatu su posjetili svetiše Majke Božje Trsatske. Upoznali su se s poviješću Trsata te svetišta.

U Villi Ružić, knjižnici i zbirci Mažuranić – Brlić – Ružić, saznali su sve o poznatoj hrvatskoj književnici Ivani Brlić-Mažuranić i njezinom djedu Ivanu Mažuraniću. Vidjeli su prva izdanja njezinih djela na stranim jezicima, proučili namještaj kakav se onda koristio  i saznali neke zanimljivosti o Ivaninom životu.

Nakon toga, put ih je odveo u Peek & Poke – Muzej djetinjstva i Muzej računalstva. U Muzeju djetinjstva poigrali su se igračkama starijim od njih. Uživali su u igranju. U Muzeju računalstva dočekala su ih računala različite starosti na kojima su s oduševljenjem zaigrali razne igrice.

U Islamskom centru upoznali su islamsku religiju. Pozorno su slušali i pratili objašnjavanja.

Zadnja postaja naše terenske nastave bila je Opatija. Prošetali smo Stazom slavnih , uživali u prekasnim parkovima i predivnom pogledu na more.

Pohvalila bih naše učenike koji su pozorno pratili i slušali naše domaćine tijekom putovanja.

Ostale slike pogledajte u foto-galeriji.

objavio: Ana Graša   datum: 6. 6. 2015.