Šestaši na Krku

Učenici svih šestih razreda posjetili su naš prekrasni otok Krk u sklopu terenske nastave.

Prvo smo brodom stigli na otočić Košljun gdje se nalazi najpoznatiji franjevački samostan iz 15. stoljeća sa svim svojim vrijednim zbirkama, rijetkim primjercima glagoljičkih rukopisa te prekrasnom florom i faunom.

Posjetili smo i Jurandvor, mjesto pronalaska Bašćanske ploče te ponovili  znanje o ovom najdragocjenijem hrvatskom spomeniku.

Srednji je vijek na otoku Krku obilježen vladavinom krčkih knezova Frankopana koji su Krk približili najvišim civilizacijskim dosezima toga doba. Zato smo i posjetili Frankopanski kaštel u gradu Krku koji predstavlja simbol srednjovjekovne baštine. Nakon prekrasnog pogleda koji nam je pružio kaštel krenuli smo ulicama grada Krka, a učenici su dobili slobodno vrijeme za istraživanje i odmor u gradu.

Učenici su bili u pratnji razrednica Petre Juraić Pavlačić, Jelice Mrzljak, Kate Vladić te učitelja pratitelja Marije Crnjac Jović, Marijane Žunac Ribičić, pedagoginje Antonije Skukan i pomoćnice u nastavi Željke Galović.

Učenici su dobili nastavne listiće i kviz postavljen u Forms kako bi provjerili sve što im je pružila terenska nastava.

Pripremila: Marija Crnjac Jović

objavio: Antonija Mastelić Milanović   datum: 25. 5. 2022.